پیدا کردن تصاویری که می‌توان استفاده و هم‌رسانی کرد

هنگام جستجو کردن در «جستجوی Google»، می‌توانید نتایج را برای پیدا کردن تصاویری که پروانه استفاده مجدد ارائه می‌دهند فیلتر کنید.

مهم: ممکن است تصاویر دارای حق نسخه‌برداری باشند. در زیر با نحوه پیدا کردن محتوایی که می‌توان مجدداً از آن استفاده کرد آشنا شوید.

مرور پروانه و شرایط استفاده مجدد

قبل‌از استفاده مجدد از محتوا، مطمئن شوید پروانه آن قانونی باشد و شرایط دقیق استفاده مجدد را بررسی کنید. به عنوان مثال، شاید به‌موجب آن پروانه لازم باشد هنگام استفاده مجدد از تصویر، نام ایجادکننده تصویر آورده شود.

توصیه می‌کنیم:

 • برای پیدا کردن تصاویری که اطلاعات پروانه به آن‌ها پیوست شده است، از فیلتر «حقوق کاربرد» استفاده کنید. Google طبق اطلاعات ارائه‌شده ازطرف ارائه‌دهنده تصاویر یا سایت‌هایی که این تصاویر را میزبانی می‌کنند، تصاویر را براساس پروانه فیلتر می‌کند.
 • همیشه اطلاعات پروانه تصویر را بررسی و تأیید کنید. می‌توانید با دنبال کردن پیوند «جزئیات پروانه»، آن را ازنظر صحت ارائه‌دهنده پروانه و سایت میزبان تصویر مرور کنید.

پیدا کردن تصاویری که اطلاعاتی درباره نحوه استفاده مجدد دارند

 1. در رایانه، به images.agoogle.ir بروید؛
 2. تصویری جستجو کنید؛
 3. در بخش چارگوش جستجو، روی ابزارها کلیک کنید؛
 4. برای محدود کردن نتایج به تصاویری که اطلاعات پروانه دارند، روی حقوق کاربرد کلیک کنید و سپس یک نوع پروانه را انتخاب کنید. با انواع حقوق کاربرد آشنا شوید؛
 5. روی تصویر موردنظرتان کلیک کنید؛
 6. برای پیدا کردن اطلاعات درباره نحوه دریافت پروانه و استفاده از تصویر، در پایین پانل سمت چپ در زیر تصویر، روی جزئیات پروانه کلیک کنید.

هم‌رسانی تصویر

 1. در رایانه، به images.agoogle.ir بروید؛
 2. تصویری را جستجو کنید؛
 3. روی تصویر کلیک کنید؛
 4. در بالا سمت چپ، روی «بیشتر» بیشتر و سپس هم‌رسانی هم‌رسانی کلیک کنید.

انواع حقوق کاربرد

برای هر فیلتر «حقوق کاربرد»، می‌توانید نتایج را به تصاویری که جزئیات پروانه به آن‌ها پیوست شده است محدود کنید؛ که شامل نحوه دریافت پروانه و استفاده از تصویر می‌شود.

برای پیدا کردن جزئیات پروانه: تصویری را انتخاب کنید، سپس جزئیات پروانه را در زیر تصویر انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم همیشه شرایط صدور پروانه را برای همه تصاویری که می‌خواهید استفاده کنید مرور کنید.

 • پروانه Creative Commons: استفاده از این تصاویر معمولاً بدون هزینه است، اما باید از صاحب اثر نام ببرید. ممکن است محدودیت‌هایی هم در نحوه استفاده و زمینه استفاده از این پروانه‌ها وجود داشته باشد. برای مثال، ممکن است در پروانه تصویر قید شده باشد که نمی‌توانید عکس را تغییر دهید یا از آن برای اهداف تجاری استفاده کنید.
 • پروانه تجاری یا دیگر پروانه‌ها: این تصاویر پروانه‌هایی غیراز Creative Commons دارند و می‌توانند از سایت‌هایی که بدون هزینه دردسترس هستند یا از سایت‌های تجاری که نیاز به پرداخت دارند باشند.

نحوه عملکرد حقوق کاربرد

«حقوق کاربرد» به شما کمک می‌کند محتوایی را پیدا کنید که می‌توانید فراتر از استفاده منصفانه از آن‌ها استفاده کنید. مالکان سایت‌ها می‌توانند بااستفاده از پروانه‌ها امکان استفاده مجدد از محتوای سایتشان و نحوه استفاده از این محتوا را به شما اطلاع دهند.

گزارش تخلف حقوق کاربرد نادرست

برای دریافت اطلاعات درباره شکایت‌های مربوط به سوءاستفاده از حق نسخه‌برداری شما، شرایط اعلان نقض حق نسخه‌برداری را مرور کنید یا شکایتی ثبت کنید.

 
جستجو
پاک کردن جستجو
بستن جستجو
برنامه‌های Google
منوی اصلی
جستجوی مرکز راهنمایی
true
100334
false