خط‌مشی‌های محتوای «جستجوی Google»

Google از سیستم‌های خودکارشده برای یافتن محتوا از وب و منابع دیگر استفاده می‌کند. این سیستم‌ها نتایج جستجویی ایجاد می‌کنند که به میلیاردها جستجویی که روزانه پردازش می‌کنیم، پاسخ‌های مفید و قابل‌اطمینانی ارائه می‌دهند.

باتوجه‌به اینکه «جستجو» تریلیون‌ها صفحه وب، تصویر، ویدیو، و محتوای دیگر را دربر می‌گیرد، این نتایج ممکن است گاهی اوقات حاوی مطالبی باشد که ازنظر برخی قابل‌اعتراض، توهین‌آمیز یا مشکل‌ساز باشد.

ما خط‌مشی‌های محتوای «جستجوی Google» را که در زیر ذکر شده‌اند با دقت توسعه داده‌ایم تا هم‌زمان بین نگرانی‌های واقعی درباره این مشکلات و نیاز به موتور جستجویی برای ارائه دسترسی به اطلاعات تعادل برقرار کنیم. مقاله ما، به‌حداکثر رساندن دسترسی به اطلاعات، توضیحات بیشتری درباره این رویکرد ارائه می‌دهد.

خط‌مشی‌های کلی محتوای برای «جستجوی Google»

این خط‌مشی‌ها بر محتوای نمایش داده‌شده در هر جایی از «جستجوی Google» اعمال می‌شود که شامل نتایج وب هم می‌شود. نتایج وب شامل صفحه‌های وب، تصاویر، ویدیوها، محتوای خبری، یا دیگر مطالبی می‌شود که Google از سراسر وب پیدا می‌کند.

گسترده کردن همه جمع کردن همه

تصاویر سوءاستفاده جنسی از کودکان یا مطالب مرتبط با بهره‌کشی

نتایج جستجویی را که به تصاویر سوءاستفاده جنسی از کودکان منتهی شود یا مطالبی را که به‌نظر می‌رسد باعث قربانی کردن، به‌خطر انداختن، یا به‌روش دیگری موجب بهره‌کشی از کودکان می‌شود مسدود می‌کنیم. با نحوه گزارش کردن تصاویر سوءاستفاده جنسی از کودکان آشنا شوید.

Highly personal information

Google ممکن است برخی اطلاعات شخصی را که به‌طور جدی خطر سرقت هویت، کلاهبرداری مالی، یا دیگر آسیب‌های خاص را درپی دارد بردارد، که شامل (اما نه محدود به) پخش اطلاعات شخصی، تصاویر صریح شخصی، و هرزه‌نگاری جعلی و ناخواسته می‌شود. با نحوه برداشتن اطلاعات شخصی از Google آشنا شوید.

هرزنامه

ما با هرزنامه یعنی محتوایی که رفتاری نیرنگ‌آمیز یا فریب‌کارانه نمایش می‌دهد و برای فریب دادن کاربران یا دست‌کاری سیستم‌های جستجوی ما طراحی شده است برخورد می‌کنیم. درباره «دستورالعمل‌های مدیر وب‌سایت جستجوی Google» بیشتر بدانید.

درخواست‌های مدیر وب‌سایت و مالک سایت

درپی درخواست، محتوایی را که مدیران وب‌سایت یا مالکان سایت بخواهند از نتایج وب ما مسدود شود برمی‌داریم. با نحوه مسدود کردن دسترسی به محتوا و نحوه برداشتن اطلاعات از Google آشنا شوید.

درخواست‌های قانونی معتبر

ما محتوا یا ویژگی‌ها را به‌دلایل قانونی از نتایج در «جستجو» برمی‌داریم. برای مثال، اگر اعلان معتبری تحت «قانون حق نشر هزاره دیجیتال» (DMCA) در ایالات متحده دریافت کنیم اطلاعات را برمی‌داریم. زمانی‌که به ما اطلاع داده شود که محتوا مشکلی ایجاد می‌کند، آن محتوا را از نسخه‌های محلی Google نیز برمی‌داریم. برای مثال، اگر محتوایی به‌صورت غیرقانونی حزب «نازی» را در سرویس ما در آلمان ستایش کند؛ یا برخلاف قانون، در سرویس ما در هند به مذهب توهین کند آن محتوا را برمی‌داریم. ما براساس درخواست‌های محافظت از داده، طبق آنچه در اتحادیه اروپا عموماً با عنوان «حق فراموش شدن» شناخته می‌شود، صفحه‌های مربوط به پُرسمان‌های نام را از فهرست حذف می‌کنیم. برای اطمینان از موجه بودن درخواست‌ها، آن‌ها را به‌دقت بررسی می‌کنیم و بسیاری از اوقات اگر مبنای قانونی مشخصی وجود نداشته باشد، از برداشتن محتوا خودداری می‌کنیم.

درصورت امکان، اعلانی مبنی بر اینکه نتایج برداشته شده است نمایش می‌دهیم و این برداشتن را به پایگاه داده Lumen گزارش می‌دهیم. این پایگاه داده پروژه‌ای است که مرکز اینترنت و جامعه برکمن آن را اداره می‌کند و محدودیت‌های آنلاین گفتار را پیگیری می‌کند. برخی جزئیات مربوط به برداشتن‌های قانونی از نتایج در «جستجو» را نیز ازطریق گزارش شفاف‌سازی فاش می‌کنیم. با نحوه ارائه درخواست برداشتن قانونی آشنا شوید.

خط‌مشی‌های ویژگی‌های جستجو

این خط‌مشی‌ها بر بسیاری از ویژگی‌های جستجوی ما اعمال می‌شود. اگرچه این ویژگی‌ها و محتوای درون آن‌ها به‌طور خودکار مثل نتایج وب تولید می‌شوند، اما نحوه ارائه آن‌ها ممکن است چنان تلقی شود که کیفیت یا اعتبار بیشتری نسبت به نتایج وب دارند. ما همچنین نمی‌خواهیم ویژگی‌های پالایش یا پیش‌بینی به‌طور غیرمنتظره‌ای موجب غافلگیری یا توهین به افراد شود. ویژگی‌های جستجویی که این خط‌مشی‌ها پوشش می‌دهد شامل این موارد می‌شود: پانل‌ها، گردونه‌ها، بهبودهای فهرستگان وب (مثلاً ازطریق داده‌های ساختاریافته) ویژگی‌های پالایش و پیش‌بینی، و نتایج و ویژگی‌هایی که بلند خوانده می‌شوند. این خط‌مشی‌ها بر نتایج وب اعمال نمی‌شود.

گسترده کردن همه جمع کردن همه

تبلیغات

محتوایی را که هدف اصلی آن تبلیغ محصولات یا خدمات باشد مجاز نمی‌دانیم؛ ازجمله فراخوان‌های مستقیم به خرید، پیوند به وب‌سایت‌های دیگر، اطلاعات تماس با شرکت، و دیگر روش‌های تبلیغاتی. به محتوای دارای حامی مالی که هویت اصلی خود را پنهان می‌کند یا با القای شبهه خودش را محتوای مستقلی جلوه می‌دهد اجازه نمایش نمی‌دهیم.

محتوای خطرناک

محتوایی را که مستقیماً باعث تسهیل آسیب جدی و فوری به افراد یا حیوانات می‌شود مجاز نمی‌دانیم. این شامل (اما نه محدود به) کالاها، خدمات، یا فعالیت‌های خطرناک، و همچنین خودآزاری، مثل قطع عضو، اختلالات خوردن، یا سوء مصرف مواد می‌شود.

اقدامات فریبکارانه

محتوایی که هویت شخص یا سازمانی را جعل می‌کند، و همچنین القای شبهه یا پنهان کردن مالکیت یا هدف اصلی، تعامل در رفتارهای غیرواقعی یا هماهنگ‌شده برای فریب، کلاهبرداری، یا گمراه کردن را مجاز نمی‌دانیم. این شامل (اما نه محدود به) القای شبهه یا پنهان کردن کشور اصلی یا هدایت محتوا به کاربران در کشوری دیگر تحت شرایط دروغین، و اقدامات هماهنگ به روش‌هایی می‌شود که اطلاعات مربوط به روابط یا استقلال تحریریه را پنهان یا تحریف می‌کنند. این خط‌مشی شامل محتوایی نمی‌شود که دارای موضوعات هنری، آموزشی، تاریخی، مستند، یا علمی خاص، یا منافع مهم دیگری برای عموم باشد.

محتوای آزاردهنده

اذیت‌وآزار، ارعاب، یا محتوای تهدیدآمیز را مجاز نمی‌دانیم. این شامل (اما نه محدود به) محتوایی می‌شود که ممکن است:

  • فردی را برای سوءاستفاده مخرب به‌عنوان قربانی انتخاب کند.
  • فردی را به آسیب جدی تهدید کند.
  • فردی را به‌صورت ناخواسته جنسی‌سازی کند.
  • اطلاعات خصوصی افراد را که می‌تواند برای تهدید آن‌ها استفاده شود افشا کند.
  • قربانیان خشونت یا مصیبت را بی‌اعتبار یا تحقیر کند.
  • خشونت را انکار کند.
  • از روش‌های دیگری باعث آزار شود.
محتوای مشوق تنفر

محتوایی را که مشوق خشونت است یا از آن چشم‌پوشی می‌کند یا هدف اصلی آن تحریک تنفر علیه فرد یا گروهی است مجاز نمی‌دانیم. این شامل (اما نه محدود به) هدف قرار دادن فرد یا گروه براساس نژاد یا قومیت، مذهب، ناتوانی، سن، ملیت، وضعیت سربازی، گرایش جنسی، جنسیت، هویت جنسی، یا هرگونه خصوصیت مرتبط با تبعیض یا به‌حاشیه‌رانی نظام‌مند می‌شود.

رسانه دست‌کاری‌شده

محتوای صوتی، ویدیویی، یا تصویری‌ای را که برای فریب دادن، کلاهبرداری، یا گمراه کردن ازطریق ایجاد نمایش اقدامات یا رویدادهایی که به‌طورموثق انجام نشده‌اند دست‌کاری شده است مجاز نمی‌دانیم. این شامل مواردی می‌شود که چنین محتوایی باعث شود شخصی منطقی درک و برداشت کاملاً متفاوتی داشته باشد؛ به‌گونه‌ای‌که می‌تواند به آسیب جدی به گروه‌ها یا اشخاص منجر شود یا به‌طور قابل‌توجهی مشارکت یا اعتماد به انتخابات یا فرایندهای مدنی را تضعیف کند.

محتوای پزشکی

محتوایی را که با اجماع علمی یا پزشکی و روال‌های مطلوب مبتنی بر شواهد در تضاد باشد یا مغایرت داشته باشد مجاز نمی‌دانیم.

کالاهای تحت‌نظارت

محتوایی را که اساساً تبلیغ یا فروش کالاها و خدمات تحت نظارت را تسهیل می‌کند (ازجمله الکل، قمار، دارو، مکمل‌های تأییدنشده، مواد آتش‌بازی، اسلحه،‌ دستگاه‌های پزشکی و درمانی) مجاز نمی‌دانیم.

محتوای صریح جنسی

به مطالب حاوی محتوای برهنگی، اعمال جنسی بی‌پرده، یا محتوای صریح جنسی اجازه انتشار نمی‌دهیم. اصطلاحات پزشکی یا علمی مربوط به کالبدشناسی انسان یا آموزش جنسی مجازاند.

محتوای تروریستی

محتوایی را که مشوق تروریست یا رفتارهای افراطی است (ازجمله استخدام، تحریک به خشونت، یا بزرگداشت حملات تروریستی) مجاز نمی‌دانیم.

خشونت و خون‌ریزی

محتوای حاوی خشن یا خون‌ریزی غیرموجهی را که هدف اصلی‌شان منقلب کردن یا برانگیختن احساسات باشد مجاز نمی‌دانیم.

زبان مبتذل و ناسزا

فحاشی یا ناسزاگویی که هدف اصلی آن شوکه کردن یا برانگیختن احساسات باشد یا بی‌مورد باشد مجاز نمی‌دانیم.

خط‌مشی‌های مختص ویژگی

برخی‌از ویژگی‌های جستجو خط‌مشی‌های خاصی دارند که به‌دلیل روش‌های کارکرد خاص آن‌ها ضروری هستند. برای اطلاعات بیشتر، به صفحه‌های زیر بروید:

false
جستجو
پاک کردن جستجو
بستن جستجو
برنامه‌های Google
منوی اصلی
جستجوی مرکز راهنمایی
true
100334
false
false